Ceramizer do silników motocyklowych czterosuwowych z mokrym sprzęgłem (CM) | Dodatki do oleju, silnika, skrzyni biegów, paliwa

Gdzie kupić?

Mapa partnerów

Zaaplikuj w warsztacie

Mapa warsztatów

Ceramizer do silników motocyklowych czterosuwowych z mokrym sprzęgłem (CM)

Korzyści:

 1. Wycisza i wyrównuje pracę silnika, poprawia dynamikę motocykla.
 2. Zabezpiecza silnik przed zużyciem i wydłuża jego trwałość.
 3. Regeneruje powierzchnie tarcia, dzięki czemu zmniejsza zużycie paliwa (od 3 do 15 %) oraz zużycie oleju.
 4. Chroni silnik przed korozją (szczególnie istotne podczas zimowania motoru).
 5. W silnikach posiadających wspólny ze skrzynią biegów układ olejenia (większość silników czterosuwowych motocykli), poprawia płynność zmiany biegów i wydłuża trwałość mechanizmów nawet 5-cio krotnie.
 6. Skuteczny zarówno w motocyklach rekreacyjnych jak i sportowych.
 7. Regeneruje powierzchnie tarcia podczas eksploatacji, bez demontażu obrabianego zespołu. Efektywna trwałość odbudowanej powierzchni na około 30 000 km przebiegu.
 8. Zastępuje w większości przypadków naprawy, zmniejszając wielokrotnie koszty naprawy w porównaniu z tradycyjnym remontem.
 9. Niski współczynnik tarcia poniżej 0,02 tj. 10-cio krotnie mniej niż przy styku "stal-stal".
 10. Wydłuża o min. 50% przebiegi między wymianami oleju silnikowego.
 11. Zabezpiecza podzespoły przed korozją i agresywnymi substancjami chemicznymi (ważne w przypadku gdy stosowany olej silnikowy, paliwo może mieć niską jakość).
 12. Zmniejsza emisje toksycznych składników spalin.
 13. Zmniejsza niebezpieczeństwo blokady pierścieni tłokowych.
 14. Utwardza i podwyższa odporność na zużycie trących się powierzchni, nawet 10-cio krotnie. Mikrotwardość - 4000-4500 MPa (400 - 450 kG/mm 2 ) (dla porównania mikrotwardość stali wynosi przeciętnie 60 kG/mm 2 ). Wytrzymałość na ściskanie: 2500 MPa (250 kg/mm 2 ).
 15. Chroni środowisko naturalne.

 

Procesy regeneracji i tworzenia warstwy ceramicznej odbywają się podczas normalnej eksploatacji i bez demontażu jednostki napędowej.

 

Produkt CM jest dedykowany do motocykli z mokrym sprzęgłem mającym wspólny układ smarowania silnika i skrzyni (~95% motocykli).

W przypadku nietypowych konstrukcji takich jak:

A) Motocykle z oddzielnym układem smarowania, w których silnik posiada swój olej a skrzynia biegów z mokrym sprzęgłem swój - do silnika stosujemy preparat CS a do skrzyni biegów CM.

B) Motocykle z oddzielnym układem smarowania, w których silnik posiada swój olej a skrzynia biegów swój, sprzęgło jest typu suchego - do silnika stosujemy CS, a do skrzyni biegów CB.

 

Zobacz instukcję stosowania (kliknij)

Cena - 69 zł (brutto z vat) 

Kup teraz

Zaufali nam