Jaki olej do silnika? Który olej najlepiej zabezpieczy silnik w polskich warunkach? | Dodatki do oleju, silnika, skrzyni biegów, paliwa

Gdzie kupić?

Mapa partnerów

Zaaplikuj w warsztacie

Mapa warsztatów

Jaki olej do silnika? Który olej najlepiej zabezpieczy silnik w polskich warunkach?

Sercem pojazdu bez wątpienia jest silnik. By długo i sprawnie służył, trzeba o niego prawidłowo dbać. Prawidłowe określenie stopnia jego zużycia jest niezwykle istotne. Jak silnik, to i olej jest ważną kwestią. Kierowcy często zastanawiają się jaki olej będzie odpowiedni do ich samochodu. Który typ będzie dobrą opcją dla Twojego pojazdu?

Jaki olej do silnika wybrać?

Zasadniczo taki jak zaleca producent. Na rynku obecnie mamy oleje syntetyczne, półsyntetyczne i mineralne. Różnią się one bazami i uszlachetniaczami dodawanymi do środka. Najbardziej rozwijane są te syntetyczne. Dopasowuje się je właśnie do wymagań producentów silników. Dzięki temu silnik może sprawniej pracować i przede wszystkim bezusterkowo. Tego typu oleje mogą pracować w wyższej temperaturze i pod większym obciążeniem. Dbają też o odpowiednie zużycie paliwa, chroniąc samochód przed jego nadmiernym poborem. Redukują osady i dbają o czystość silnika lepiej niż oleje mineralne. Ułatwią rozruch samochodu zimą, bo zachowują płynność nawet w ekstremalnie niskich temperaturach. Ponadto tego typu oleje wolniej się starzeją. Wszystkie korzyści, które niosą ze sobą oleje syntetyczne sprawiają, że to właśnie te są najczęściej wybieranymi. Pod każdym względem oleje syntetyczne przewyższają półsyntetyki czy mineralne. Szczególnie w kwestii użytkowania i ochrony silnika. Producenci zresztą najczęściej zalecają stosowanie właśnie tego typu olejów w samochodach.

Oznaczenia na opakowaniach

Z pewnością nie raz spotkałeś się z oznaczeniem 5W-40 na opakowaniu oleju. Co to oznacza? Lepkość oleju, czyli jego opory przed płynięciem. Jeżeli w oznaczeniu występuje litera W (z ang. winter – zima) oznacza lepkość oleju w niskich temperaturach. Cyfra występująca przed literą W oznacza płynność, im jest niższa, tym w niższej temperaturze dany olej będzie się sprawdzał. Liczba stojąca po myślniku odpowiada oznaczenie lepkości w wysokich temperaturach. Im lepkość jest niższa, tym mniejszy jest opór. Wyższa lepkość pozwala na bezpieczne użytkowanie silnika bez ryzyka straty mocy. Dobrze dobrany olej jest więc pogodzeniem jednego i drugiego. Jaki więc wybrać olej na polskie realia? Najbardziej uniwersalnym będzie 5W-40. W klimacie umiarkowanym, który panuje w kraju, sprawdzi się przez cały sezon. Na rynku istnieje wiele popularnych firm, które zajmują się produkcją tego typu produktów. Warto więc zasięgnąć opinii, który produkt jest najlepszy. Nie bój się zapytać w stacji diagnostycznej, jaki zdaniem mechaników będzie najlepszy olej.

Co jeszcze mogę zrobić?

Z myślą o silniku powstały setki ulepszaczy i wspomagaczy, które producenci dodają do produktów. Ty również możesz zainwestować w produkt do oleju we własnym zakresie. Taką możliwość dają Ci preparaty Ceramizer.

Produkty te mają za zadanie zmniejszyć zużycie oleju oraz paliwa. Wyciszyć pracę i poprawić dynamikę auta. Zabezpieczają również silnik przed zużyciem, co pozwala na zminimalizowanie ewentualnych kosztów naprawy. Dbają o pierścienie tłokowe, tak ważne w pracy silnika, cylindry i panewki. Zwiększają trwałość metalowych powierzchni tarcia, nawet 5-krotnie. Dodatki do oleju silnikowego Ceramizer to oparta na ceramizacji technika, która skutecznie dba o silnik, pokrywając metalowe elementy warstwą ceramiczno-metalową. Kierowcy efekty zauważają już po przejechanych pierwszych kilkuset kilometrów. Wszystkie opinie oraz testy znajdziesz na stronie producenta. Koszt takiego produktu to całe 73 zł. Dodatki do oleju silnikowego, czy warto? Tak! Chyba że wolisz wydawać pieniądze na naprawy, a żywotność Twojego silnika jest Ci obojętna.

Który Ceramizer wybrać?

Nie wiesz jakie dodatki do oleju silnikowego kupić? Przeczytaj specyfikację na naszej stronie. Szeroki wybór, jasno określone przeznaczenie i potwierdzona skuteczność. Sprawdź również ranking dodatków do oleju silnikowego oraz inne produkty, które wspomogą Twój samochód. Jednym z najczęściej wybieranych produktów jest dodatek do oleju silnikowego Ceramizer do silników czterosuwowych benzynowych, Diesla, LPG, CNG, BIO, HYBRYDOWYCH, który w trakcie jazdy rozpoczyna proces regeneracji. Pierwsze efekty odczujesz już po przejechaniu 500 km.

Dodatek ten w wielu przypadkach potrafi zmniejszyć lub zatrzymać branie oleju przez silnik. Zmniejsza zużycie paliwa, wycisza i wyrównuje pracę silnika. Regeneruje powierzchnie tarcia, ułatwia rozruch zimnego silnika, zabezpiecza go przed korozją i powstawaniem szkodliwych osadów. Jako jedyny preparat pozwala przejechać 500 km w przypadku awaryjnego wycieku oleju, co potwierdzają testy. Zmniejsza toksyczność spalanych spalin, tym samym troszcząc się o środowisko. Produkt jest ponad od 15 lat dostępny w sprzedaży, codaje dowód temuże jest w 100% bezpieczny dla silnika. Ceramizer nie zagęszcza oleju, a efekty jego stosowania utrzymują się nawet po wymianie oleju. Wytworzona przez niego warstwa pozwala na przejechanie nawet 70000 km. W połączeniu z umiarkowaną ceną (73 zł) i wysokim poziomem skuteczności w regenerowaniu pierścieni tłokowych, panewek i wałów korbowych Ceramizer zdobywa czołowe pozycje w rankingach dodatków do oleju.. A to wszystko jest poparte autentycznymi testami.

Jeżeli wciąż nie wiesz jaki olej będzie dla Twojego samochodu najlepszy, zapytaj mechanika o radę. Warto jednak pamiętać, że olej to nie wszystko i warto zapewnić silnikowi trochę więcej dobra. Wybierz dodatek do oleju Ceramizer i ciesz się sprawnym silnikiem przez długie lata bez obaw o koszta naprawy. Za niewielkie pieniądze możesz mieć sprawny samochód i święty spokój.

Zaufali nam