Opinie o Ceramizer® właścicieli samochodów Daewoo - preparaty do regeneracji silnika, skrzyni biegów i innych mechanizmów ...

Opinie o Ceramizer® właścicieli samochodów Daewoo

Daewoo Lanos

Witam, zakupiłem u Państwa zestaw ceramizerów: silnik – 1 szt, skrzynia biegów – 1 szt celem zastosowania we własnym samochodzie marki Daewoo Lanos z przebiegiem 95 tyś. kilometrów. Do zakupu skłoniły mnie: reklama (gdzieś, nawet nie wiem gdzie), pozytywne opinie na Internetowym Forum Lanosa, oraz niewielkie “wycie” skrzyni biegów w zakresie 60 – 65 km/h (prawdopodobnie któreś łożysko lub mechanizm różnicowy). Przy okazji, niejako zapobiegawczo do zamówionego ceramizera skrzyni biegów domówiłem ceramizer do silnika. Zaaplikowałem w/w w marcu 2006r i przejechałem od tego momentu ok.3 tys. kilometrów. Żadnych negatywnych skutków nie odczułem, a wręcz przeciwnie – skrzynia przestała “wyć”, aczkolwiek nigdy nie miałem problemów ze zmianą biegów – więc tu nic się nie zmieniło. Jeśli chodzi o silnik, to jest wyraźnie cichszy na wolnych obrotach, oraz zapalając zimny silnik (preparat zaaplikowałem jeszcze jak były mrozy, a zima trzymała długo) nie słychać tak charakterystycznego dla zimnych niesmarowanych silników rzężenia czy chrobotu (doświadczeni kierowcy wiedzą o co chodzi – ten ułamek sekundy po załączeniu rozrusznika) oraz od razu silnik ma odpowiednie obroty i “ładnie sobie chodzi”.
Pozdrawiam
Jarosław Ginał


Daewoo Lanos

Rok produkcji: 1990 Silnik: 1,5 l
Przebieg: 286 000 km

Zastosowałem Ceramizer do silnika po przejechaniu 110 tys. km. Odgłosy pracy popychaczy (szklanek) po przejechaniu około 1,5 tys. ustąpiły. Dotychczas przejechałem 286 tys. km. Pojazdem nie jeździ jedna osoba.
Sławomir O.
Opinia nadesłana dnia: 17.09.2010
[Daewoo Lanos głośna praca szklanki popychaczy, hałasujące szklanki popychaczy Lanos]


Daewoo Matiz

Po przejechaniu ok 6000 tys km mogę już po ochłonięciu napisać iż: samochód przestał głośno chodzić i w porównaniu z innymi 7 letnimi matizami to oaza ciszy zapewne dzięki ceramizerowi. Poza tym sądzę, iż w trasie samochód mniej spala ale dokładnie tego nie liczyłem, w mieście niestety chochluje jak smok, ale to nie zasługa ceramizera tylko koreańskiej technologii. Poza tym jest bardziej dynamiczny na wyższych biegach co pozwala na jazdę bez dużej liczby redukcji biegów. Spadła temperatura silnika (hmm w zime było cienko jechałem 7 km do pracy, wysiadając dopiero czułem ciepło płynące z nawiewów) ale latem będzie zapewne to dużym atutem nie technologii silnika a ceramizera. Po namyśle stwierdzam, iż warto zastosować preparat choć odrobinę wzrosły drgania pojazdu choć nie przeszkadzają one mi i zapewne silnikowi.
Jeszcze raz polecam Piotr Sadowski


Daewoo Matiz

Rok produkcji:1999
Pojemność silnika:0,8
Przebieg: 211 000 km

Pierwszy raz zastosowałem Ceramizer kilka lat wstecz i teraz po przebiegu 200 tyś zastosowałem po raz drugi. Silnik pracuje tak samo jak był nowy, spalanie jest takie jak podaje norma, co jakiś czas sprawdzam na długiej trasie.
Andrzej Nowicki
Opinia nadesłana dnia 2013-11-11


Daewoo Nexia

Witam, jako były posiadacz testowanej Nexi u Państwa w PIM-ocie, chciałem opisać dalsze wrażenia z użytkowania auta. Zachowanie auta po dolaniu środka (przebieg około 186 tys.) są opisane na Państwa stronie. Auto sprzedałem z przebiegiem 260 000 km. Równocześnie zaaplikowałem Ceramizer do skrzyni biegów. Wracając do silnika w późniejszym etapie nie brał oleju WOGÓLE. Cichutko pracował i dobrze przyśpieszał. Nie dolewałem po zastosowaniu Ceramizera żadnych innych środków. Auto było eksploatowane dalej na półsyntetyku a wymiany oleju wykonywane co 8-9 tys km. Kompresja silnika przy 230.000 km była wręcz identyczna jak po zastosowaniu Ceramizera przy 190.000 km. Niestety nie dysponuje wydrukiem (było to robione u znajomego podczas godzin pracy serwisu). Auto dalej służy kolejnemu właścicielowi bez problemu. Cały czas eksploatowane na gazie i robi miesięcznie około 4000-5000 km. Dziennie auto jeździło 2-5 godzin czasem bez wyłączenia silnika. Przy obróbce preparatem zastosowałem źle zrozumiawszy bardziej wnikliwą od zalecanej 🙂 Otóż pierwsze 1000-1200 km nie przekraczałem 2800 obrotów. Być może to spowodowało lepsze osiągnięcia preparatu.

Co do skrzyni biegów : – nie wchodził za bardzo 2 i 3 bieg. Po zalaniu preparatu (2 dozy) i zastosowaniu się do zaleceń – biegi zaczęły wchodzić delikatnie po przejechaniu około 200-300 km, później zrobiło się perfekcyjnie po 1000-1200 km. Przed dodaniem preparatu zmieniłem olej w skrzyni nie dodając żadnych innych preparatów. Przyznam się szczerze, że przy 230 000 km zmieniłem sprzęgło, ale poza bardziej elastycznym pedałem sprzęgła nie zaobserwowałem poprawy 🙂 Wniosek, że Ceramizer pomógł. Spuszczony olej ze skrzyni okazał się w miarę świeży i czysty. Jak później się dowiedziałem poprzedni właściciel też go zmieniał. Odpada tu więc możliwość wpływu nowego oleju. Ceramizer zaaplikowałem do skrzyni przy przebiegu około 195 tys km.

Aktualnie jestem w posiadaniu Kia Sportage, zaaplikowałem podwójną dawkę Ceramizera do silnika. Po 500 km czuć wyraźnie lepszą kulturę pracy silnika. Na razie przejechałem około 3000 km po dodaniu preparatu do świeżego oleju. Będę obserwował i informował na bieżąco. W skrzyni biegów niestety źle wchodzi mi 2 i 3 bieg. Olej już zmieniłem i mam zamiar dodać również Ceramizer.
Pozdrawiam Mariusz
Uwaga:
Test Nexi opisany jest w dziale: Testy (kliknij)
Data otrzymania dodatkowej opinii – 18.03.2006


Daewoo Nexia 1.5 z gazem (1997 rok)

Auto o przebiegu 240.000 km (auto znajomego).
Zastosowany ceramizer : do paliwa.
Powód: w związku z eksplatacją auta na gazie i rzadkim tankowaniu benzyny nastąpiło jakby dławienie się podczas jazdy (na benzynie). Po zatankowaniu do pełna pb95 i zaaplikowaniu uszlachetniacza było bez zmian. Dopiero po przejechaniu około 300 km na baku problem ustał i nie powraca.
Mariusz G.


Daewoo Nubira (1999 rok)

Rok produkcji: 1999
Przebieg: 120 000 km
Samochód ma napęd benzynowy i gazowy. Zauważyłem zwiększone zużycie oleju i paliwa, oraz na wysokich obrotach dźwięki silnika, które mechanik zakwalifikował jako zużycie panewek. Po zastosowaniu ceramizera nastąpiło uspokojenie pracy silnika – pojechałem do mechanika i ten po przeglądzie powiedział, że mogę spokojnie jeszcze zrobić 60 tys. km. Mechanik nie wiedział o wcześniejszych problemach więc wniosek jest oczywisty, że ceramizer przywrócił prawidłową pracę silnika. Nastąpił też spadek zużycia oleju i to w sposób zauważalny. Zużycie paliwa gazowego jest na takim samym poziomie a trudno jest dokonać oceny przy braku pewności do rzetelnego pomiaru dystrybutorów. Ja jestem bardzo zadowolony z zastosowania ceramizera i osiągniętej poprawy w pracy silnika.
Wiesław Betlej z Raciborza


Daewoo Nubira (1999 rok)

Rok produkcji: 2000
Pojemność silnika: 2000
Przebieg: 213 000 km

Na początku podszedłem sceptycznie do tego preparatu, chyba jak każdy.
Zastosowałem ceramizer do układu wspomagania kierownicy, nie wiem jak to działa ale moje zdziwienie było ogromne. Przed zastosowaniem podczas szybkiego ruszania kierownicą w lewo i prawo było słychać stuki. Jest to spowodowane wyrobieniem się zębatki i współpracującego elementu który zmienia ruch obrotowy zębatki na ruch posuwisty który jest przekazywany na zwrotnice koła. Nie wyobrażacie sobie Państwo jakie było moje zdziwienie kiedy po jakimś czasie (nie patrzyłem na przebieg) stuki zniknęły. Uniknąłem wymiany zwrotnicy, a demontaż tego elementu nie jest prosty.
Piotr Eliasz
Opinia nadesłana dnia 2013-07-10


Daewoo Lanos

Rok produkcji: 2001
Pojemność silnika: 1,4 (gaz)
Przebieg: 137 000 km

Opinia: Dolałem już drugi raz Ceramizer do silnika -efekt jest zdumiewający! Auto spala ponad 1 litr gazu mniej (na trasie z gór+autostrada 150/h =7,6 gazu mierzony na dystansie 550km bez dolewania gazu). Już przy pierwszym dolaniu Ceramizera, silnik pracował ewidentnie ciszej! Znajomy jeździł moim samochodem i widział spalanie wcześniejsze oraz po aplikacji Ceramizera wraz z podobnymi trasami przejazdu i nie wierzył na stacji LPG bo spalanie było 7,5 litra (po autostradzie 180km i jeździe po Warszawie 20km. Obecnie przekonałem trzech kolegów do Waszego produktu do silnika. Także testuję Ceramizer w Mercedesie żony klasy A-180 (W169) 2,0 litry, diesel -zobaczymy po dolaniu drugiej dawki Ceramizera. Także w tym roku dodałem Ceramizer do benzyny i ropy -oczekuje pozytywnych efektów. POLECAM.
Hieronim Powązka
Opinia nadesłana dnia 12.02.2013