Opinie o Ceramizer® właścicieli samochodów Volvo - preparaty do regeneracji silnika, skrzyni biegów i innych mechanizmów ...

Opinie o Ceramizer® właścicieli samochodów Volvo

Volvo 760 2.4 diesel

Rok produkcji: 1987
Pojemność silnika: 2400
Przebieg: około 800 000 km

Opinia: zastosowałem dwa aplikatory do silnika w/g instrukcji, pomiarów nie robiłem bo już nic pomóc nie mogło, stan obecny po przejechaniu ok 5000 km: silnik lepiej zapala niż moja wersja benzyniaka też volvo 740, spadło zużycie oleju i paliwa, miękka aksamitna praca, no i ma kopa.
Zastosowałem też do układu wspomagania – miałem duże drgania na kierownicy powyżej 50 km/h wyważałem koła, wymieniłem tarcze (były cienkie) i nic, zastosowałem ceramizer do wspomagania w/g instrukcji i nie naprawiam i nic nie wymieniam, przeszło po 50 km.
Mam zamiar zastosować ceramizer od wspomagania do układu paliwowego – regeneracja pompy wtryskowej bez jej wymontowania, rozmawiałem z mechanikiem i powiedział ze jak pomogło poprzednio to i tu napewno pomoże. Polecam ceramizer, dziur nie załata opony nie zreperuje ale zaoszczedzi na naprawach, mi pomógł.
Andrzej Dołbniak
Opinia nadesłana: 03-10-2010


Volvo 850

Rok produkcji:1996
Pojemność silnika: 2,4 benzyna
Przebieg: 340 000

Użyłem Ceramizerów do silnika, paliwa i skrzyni biegów. Zaryzykowałem, bo nie robiłem pomiarów ciśnienia, ani próby olejowej. Byłem zdesperowany, bo pił olej jak smok – zanim wypalił zbiornik paliwa trzeba było dolać 1-1,5 litra oleju, poza tym głośna i \’tępa\’ skrzynia, kiepska dynamika. Po 2 tyś km zauważalne zmiany – nie dolewam oleju a on trwa w połowie miarki oleju od ok tysiąca kilometrów. Skrzynia ucichła i biegi wchodzą o wiele lżej. Zauważyłem też równiejszą pracę silnika – przedtem na wolnych obrotach co jakiś czas 2 x na minutę dostawał krótkich drgawek, teraz pracuje równo. Wczoraj wlałem druga dawkę Ceramizera do silnika – niech ma bo warto.
Janusz Mściszewski
Opinia nadesłana dnia 2012-03-06


Volvo 940

Rok produkcji: 1992
Pojemność silnika: 2.4
Przebieg: 380000
Volvo 940
Opinia: To już 4 samochód w którym stosuję Ceramizer do silnika. Każdy przemierzał duże ilości km bezawaryjnie w dużej mierze dzięki ochronie Ceramizera. Aktualnie nasz “Łoś” spisuje się bardzo dzielnie. Od razu po zakupie został “zalany” Ceramizerem. Po przejechaniu pewnej liczby km i tym razem pojawiła się odczuwalna poprawa kultury pracy. Ceramizer docierał się podczas wakacyjnych podróży. Na pewno pozytywnie wpłynął na silnik, gdyż pomimo iż silnik to stary “pancerny” diesel i nie ma problemu z odpalaniem na mrozie. Zdecydowanie polecam.
Jarosław Białobrzeski
Opinia nadesłana dnia 20.02.2013


Volvo S80

Rok produkcji:2005
Pojemność silnika: 2400
Przebieg:171 000

Nabyłem VOLVO S80 z manualną skrzynią 456R 7002 HA. Po przejechaniu kilku tysięcy kilometrów zaczął narastać hałas ze skrzyni biegów charakterystyczny dla uszkodzonych łożysk. Spuściłem olej ze skrzyni w celu sprawdzenia ilości i jakości oleju. Olej był w kolorze brudnozielonym – podejrzewam, że poprzedni właściciel “ratował” skrzynię bliżej nieokreślonym preparatem. Za radą doświadczonego mechanika, specjalisty od skrzyń zalałem skrzynię olejem z nanocząsteczkami Millers Oils EE Transmission 75w90 1L Nanodrive. Mechanik zaleca ten olej ponieważ miał przypadki, że po jego zastosowaniu i przejechaniu 2-3 tys. km hałas skrzyni zmniejszał się znacznie – prawdopodobnie dzięki wygładzeniu uszkodzonej powierzchni łożysk w czasie eksploatacji. Faktycznie zaraz po wymianie oleju hałas się nieco zmniejszył, a po przejechaniu 3 tys. km nastąpiło dalsze zmniejszenie poziomu hałasu. Ale efekt mnie nie zadowalał. Jazda samochodem była uciążliwa – zwłaszcza przy prędkościach 60-90 km/h hałas skrzyni był wyraźnie słyszalny. Zdecydowałem się użyć Ceramizera do skrzyń. Zaaplikowałem na 2,1 litra oleju w skrzyni dwie porcje ceramizera. Efekt był odczuwalny już po przejechaniu ok 100 km. Poziom hałasu zmniejszył się, a dodatkowo częstotliwość dźwięku się obniżyła przez co hałas stał się mniej uciążliwy dla ucha. Od czasu użycia ceramizera przejechałem ok 1 tys. km i cały czas odczuwam poprawę. W zasadzie hałas skrzyni słyszę przy hamowaniu silnikiem i przy jeździe na luzie – jest to pewnie wynikiem zwiększonego luzu w łożyskach wynikającego z ich zużycia. Natomiast przy jeździe “na gazie” skrzyni praktycznie nie słychać. Polecam ceramizer – uniknąłem kosztownej wymiany skrzyni.

Tomasz Foltman
Opinia nadesłana dnia 2018-03-14


Volvo V40 kombi

Rok produkcji:1998
Pojemność silnika: diesel
Przebieg:270 000

Preparat Ceramizer oceniam bardzo dobrze, w swoim samochodzie Volvo V40 zastosowałem preparat w silniku i skrzyni biegów. Po przejechaniu 1000 km silnik zaczął równo pracować a skrzynia biegów wyciszyła się. Moim zdaniem opłaca się zastosować Ceramizer.
Kurek Paweł
Opinia nadesłana dnia 2013-08-25