Szybka naprawa samochodu - jakie narzędzia warto wozić ze sobą? | Dodatki do oleju, silnika, skrzyni biegów, paliwa

Gdzie kupić?

Mapa partnerów

Zaaplikuj w warsztacie

Mapa warsztatów

Szybka naprawa samochodu - jakie narzędzia warto wozić ze sobą?

Czasami zdarza się tak, że nieoczekiwanie nasz samochód odmawia posłuszeństwa. O ile jest to przebita opona, a zapasowe koło nie zostało w garażu to ławo powinniśmy problem pokonać. Nieco bardziej skomplikowane są naprawy, do których potrzebujemy narzędzi ale zazwyczaj niestety nie wozimy ich ze sobą. Co warto mieć w bagażniku w razie potrzeby oprócz bałaganu i niepotrzebnych przedmiotów?

Obowiązkowe wyposażenie

W Polsce do obowiązkowego wyposażenia pojazdu należy trójkąt ostrzegawczy i gaśnica z ważną homologacją. Nieregulowane przepisami, ale naszym zdaniem równie ważne są także: apteczka, kamizelka odblaskowa, komplet żarówek i bezpieczniki. Przydaje się również koło zapasowe i lewarek.

Skrzynka pełna

Do małej skrzynki włóż śrubokręty krzyżakowe. Jeżeli masz już lewarek i koło to warto zabrać ze sobą klucz do kół, dzięki któremu odkręcisz śruby, które je trzymają. Klucze płaskie o kilku rozmiarach i klucze oczkowe również się przydadzą. Warto także dorzucić klucze nasadowe z grzechotką. Dzięki nim wygodnie obrócisz kluczem nawet w trudno dostępnych miejscach. Podczas zakupów warto zwrócić uwagę na jakość produktów. Nie ma nic gorszego niż złamany klucz podczas szybkiej naprawy.

(Nie)kluczowi pomocnicy

Warto również mieć ze sobą rękawiczki ochronne. Przydadzą się szczególnie podczas zmiany koła. Ochronią przed brudem i ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi skóry. Praktyczna będzie także latarka. Szczególnie, jeżeli awaria zdarzy się po zapadnięciu zmroku. Kombinerki i szczypce będą potrzebne do chwytania i zaciskania niewielkich elementów. Nie ma prawdziwej skrzynki z narzędziami bez opasek zaciskowych czyli trytytek. Przyda się również mocna taśma izolacyjna i kawałek drutu. Co jeszcze warto mieć? Kable rozruchowe. Czasami w najmniej oczekiwanym momencie akumulator nam pada i nie możemy ruszyć. Dzięki nim możemy odpalić auto przyczepiając kable do innego samochodu. Warto mieć ze sobą również preparat wielozadaniowy na przykład w przypadku konieczności odkręcenia zapieczonej śruby. Jednym z lepszych na rynku jest PREDATOR marki AUTO REPAIR..

Zapobiegaj

Pomimo tego, że warto wozić ze sobą narzędzia to lepiej zapobiegać niż leczyć. Dzięki kilku prostym trikom można uniknąć wielu awarii. Pamiętaj o regularnych przeglądach samochodu i dbaniu o odpowiednią homologację gaśnicy. Warto również pielęgnować to, co pod maską. Jeżeli chcesz zachować silnik w czystości to warto zaaplikować preparat do regeneracji. Dzięki temu wszystkie powierzchnie tarcia będą zabezpieczone, a praca jednostki napędowej sprawniejsza i dynamiczniejsza. Warto zadbać także o skrzynię biegów. Cermizer do regeneracji skrzyni biegów eliminuje zgrzyty i wycisza hałas. Zmniejsza wibracje i regeneruje powierzchnie tarcia tworząc na nich specjalną powłokę ceramiczną. Zwiększa płynność jazdy i ułatwia zmianę biegów. Warto również rozważyć użycie uszlachetniacza do paliwa, który skutecznie usuwa nagromadzony nagar w komorze spalania, tym samym utrzymując silnik w czystości, a także zapobiega osadzaniu się zanieczyszczeń. Zmniejsza negatywne skutki używania paliwa o wątpliwej jakości i sprawia, że jest ono dokładniej spalane. Wszystkie preparaty dodaje się za pomocą niewielkich rozmiarów strzykawki, w której jest wysoce skoncentrowany produkt.

Z prostymi naprawami poradzisz sobie sam za pomocą wyżej wymienionych narzędzi. Dzięki temu nie będziesz uzależniony od mechanika i spokojnie dojedziesz do domu. W przypadku bardziej skomplikowanego problemu lepiej zabezpieczyć samochód i zadzwonić po fachowca. Wyżej wymienione narzędzia nie są drogie, a czasami mogą uratować nas na trasie, dlatego warto mieć je przy sobie.

Zaufali nam