Turbosprężarka - zasady prawidłowej eksploatacji | Dodatki do oleju, silnika, skrzyni biegów, paliwa

Gdzie kupić?

Mapa partnerów

Zaaplikuj w warsztacie

Mapa warsztatów

Turbosprężarka - zasady prawidłowej eksploatacji

Ściągnij darmowy poradnik: "TURBOSPRĘŻARKA - PRAWIDŁOWA EKSPLOATACJA".
Poznaj zasady prawidłowej eksploatacji turbosprężarki.

"O czym jest ten poradnik i dlaczego warto go przeczytać?"

Jeśli Twoje auto wyposażone jest w turbosprężarkę, ten Poradnik jest właśnie dla Ciebie. Powody dla których stosuje się turbosprężarki w samochodach są zawsze te same - więcej mocy i mniejsze spalanie. Ale wszystko ma plusy i minusy - turbosprężarka zmuszona jest do pracy w ekstremalnie trudnych warunkach, gdzie występuje bardzo wysoka temperatura i ciągłe zmiany obciążenia. Skrajne warunki jakie musi znosić turbosprężarka, a dodatkowo niewłaściwe jej użytkowanie przez kierowcę, powodują że jest to mechanizm narażony na szybkie zużycie a w konsekwencji awarię.

Przeczytanie tego poradnika (którego otrzymujesz za darmo) sprawi, że zaczniesz odpowiednio podchodzić do eksploatacji turbosprężarki w Twoim samochodzie. Świadomość i znajomość słabych punktów tych urządzeń, sprawi że będziesz lepszym kierowcą, i dodatkowo cieszył się niezawodnym autem.

Jeśli jednak sprężarka mówi "Nie" - szybka diagnoza pomoże określić stan techniczny, a nierzadko zaoszczędzić na drogiej naprawie. Poradnik niniejszy podejmuje również tematykę właściwej diagnozy turbosprężarek, a to już determinuje sposób naprawy układu.

Profilaktyka na przyszłość to coś, co pozwoli cieszyć się długą i niezawodną jazdą samochodem. Stosuj się do sześciu zasad długowieczności turbosprężarki, które wymienione są w Poradniku.  

"Z czego składa się poradnik i ile ma stron?"

Poradnik składa się z 7 części i zawiera 23 strony.

W części pierwszej dowiesz się, w jakim celu stosuje się turbosprężarki, poznasz ich plusy i minusy oraz zasadę działania.
Część druga wymienia pierwsze oznaki, świadczące o niesprawności turbosprężarki.
Część trzecia to przyczyny niesprawności - począwszy od przegrzania, skończywszy na zużytym siłowniku.
Część czwarta poświęcona jest prawidłowej diagnozie stanu technicznego turbosprężarki.
Część piąta to sposoby na naprawę turbosprężarki, zarówno te samodzielne jak i te w warsztacie.
W części szóstej opisujemy istniejące, alternatywne sposoby na regenerację turbosprężarki.
Część siódma to profilaktyka na przyszłość i sześć zasad długowieczności turbosprężarki  

Czy na pewno ten Poradnik Jest Darmowy?

Oczywiście. Poradnik "TURBOSPRĘŻARKA-PRAWIDŁOWA EKSPLOATACJA" jest całkowicie darmowy. Nie ma tu żadnego podstępu. Po prostu dzielimy się z Tobą naszą wiedzą, doświadczeniem i przemyśleniami.
Aby otrzymać poradnik wystarczy podać swoje imię, nazwisko, adres mailowy i kliknąć "Ściągnij poradnik". Otrzymasz maila w którym należy potwierdzić chęć otrzymania poradnika. To wszystko.

Być może zastanawia Cię, dlaczego napisaliśmy ten poradnik i udostępniamy go zupełnie za darmo. Będziemy z Tobą szczerzy: mamy swoje powody. Dążymy do tego, żeby zdobywać z każdym dniem coraz większą popularność w Sieci. Dlatego poświęcamy dla takich osób jak Ty własny czas i przygotowujemy darmowe poradniki.

Pobierz poradnik: Turbosprężarka - zasady prawidłowej eksploatacji (PDF 24 strony)

Zaufali nam