Opinie o Ceramizer® właścicieli samochodów KIA - preparaty do regeneracji silnika, skrzyni biegów i innych mechanizmów

Opinie o Ceramizer® właścicieli samochodów KIA

Kia Carnival

Rok produkcji: 2000
Pojemność silnika: 2900 diesel

Opinia:Ceramizera użyłem profilaktycznie ulegając namową znajomych. Zdumiewający efekt został przeze mnie zauważony niedługo po aplikacji. Silnik zaczął pracować bardzo równomiernie, stał się bardzo podkreślam bardzo elastyczny. Po odpaleniu zimnego silnika nie było słychać już \”suchości\” Nieznacznie również spadło zużycie paliwa. Kupiłem drugą dawkę w celu zastosowania w samochodzie ciężarowym Iveco Eurocargo. Po zastosowaniu podzielę się wrażeniami.
Marek Sienkiewicz
Opinia nadesłana dnia 30.12.2008r.


Kia Carnival

Rok produkcji: 2002
Pojemność silnika: 2,9 CRDI

Mój Carnival z przebiegiem 190 tys. po zastosowaniu ceramizera do układu paliwowego i silnika przestał kopcić zaś drogi układ wtryskowy cr przestał zapalać lampkę check engine po przejechaniu 600 km. Może to oznaczać jedynie, że wtryskiwacze zostały przeczyszczone jak ma to miejsce w ultradźwiękowym urządzeniu do mycia wtrysków. Jeśli chodzi o silnik to pracuje ciszej i równiej. Spalania nie mierzyłem ale wskazówka nie spada jakoś szczególnie. Jestem naprawdę zadowolony z ceramizerów i kupuję je już któryś raz. W każdym razie stosuje je od 2007 r. w różnych samochodach i jestem bardzo zadowolony. Szczerze polecam!
Cezary Kawecki
Opinia nadesłana dnia 03.02.2010r.


Kia Ceed 2.0 Crdi

Rok produkcji: 2009
Pojemność silnika: 2.0
Przebieg: 80 000 km

Opinia: Ceramizer do silnika zastosowany “zapobiegawczo”, nic nie zmienił w pracy silnika ponieważ silnik był całkowicie sprawny. O skuteczności działania ceramizerów przekonałem się stosując je 3 lata wcześniej do silnika Mazdy 323f 1.8l o przebiegu 250tys km która spalała ok. 0,5l oleju na 1000km. Po zabiegu spalanie oleju zmniejszyło się do 0,5l na 15tys km. Między wymianami oleju (15tys km)spadał stan z 2/3 max do 1/3 a więc jak w nowym aucie. Ceramizer do skrzyni biegów zadziałał również-wypadająca “piątka” przestała być problemem bez rozbierania skrzyni. Od tego czasu stosuję ceramizery również do silników w autach całkowicie sprawnych aby zapobiec naturalnemu zużyciu silnika.
Waldemar Gaj
Opinia nadesłana dnia: 2012-06-11


Kia Shuma

Oto moje spostrzeżenia z użycia ceramizerów. Kupiłem używaną Kia Shumę z przebiegiem 95tys. km. Jeździła na nieznanym mi oleju. Spalanie wynosiło ok. 7,5 l/100km. Praca silnika na obrotach pow. 3500 obr/min. była głośna. Przy wymianie oleju użyłem ceramizera kupionego na allegro. Po jego zaaplikowaniu wyraźnie wyciszyła się praca silnika na wszystkich zakresach obrotów i spadło zużycie paliwa o ok. 0,5l/100km. Poranny rozruch jest też łatwiejszy – wcześniej silnik jakby się dławił, teraz zapala jakby był nagrzany. Niestety, nie dokonywałem innych pomiarów. Efekty zachęciły mnie to zakupu ceramizera do skrzyni biegów. Dotychczas jej praca była głośna, a objawiało się to gwizdami na określonych biegach i prędkości. Pomimo że przejechałem odpowiednią ilość kilometrów po dodaniu z pewnym opóźnieniem, efekt był i tak wyraźny – gwizdy ustąpiły niemal zupełnie. Ponadto, wcześniej w poprzednich autach używałem środków opartych na teflonie, lub motor – life. Nie ma porównania – ceramizery są skuteczne przez długo. Od tego czasu przejechałem ok. 15 tys. km. a efekt jest nadal wyczuwalny.