Nikt chyba nie wyobraża sobie prężnie działającego nowoczesnego gospodarstwa bez szeregu sprzętów i maszyn rolniczych, które ułatwiają pracę każdego dnia. Ich prawidłowe funkcjonowanie jest kluczowe dla efektywności i wydajności pracy Rolnika. Dlatego właśnie Rolnicy coraz częściej i chętniej sięgają po dodatki ceramiczne dedykowane maszynom rolniczym. W tym artykule przyjrzymy się, dlaczego warto stosować Ceramizery oraz jakie korzyści płyną z ich zastosowania.
Jakie jest zastosowanie Ceramizerów w Maszynach Rolniczych?
Ciągniki oraz pozostałe urządzenia rolnicze często działają w skomplikowanych warunkach, takich jak duże zanieczyszczenie powietrza, błotniste tereny czy ekstremalne temperatury. Z tego powodu niezwykle ważne jest, aby zapewnić niezawodne zabezpieczenie dla kluczowych elementów maszyn, takich jak silnik czy skrzynia biegów. W tym celu idealne okazują się produkty Ceramizer®. Dzięki nim, prace na roli mogą przebiegać płynnie i bez przeszkód. Produkty te mogą być stosowane zarówno w ciągnikach, jak również takich sprzętach rolniczych jak kombajny, ładowacze czy opryskiwacze samobieżne.
Tak jak w przypadku samochodów, również w maszynach rolniczych Ceramizery mogą mieć zastosowanie w wielu podzespołach. Mowa tutaj o takich elementach jak silnik, skrzynia biegów, układ przeniesienia napędu, hydrauliczny układ kierowniczy bądź układ paliwowy. Wykorzystanie ceramizerów przekłada się na zwiększoną wydajność i trwałość podzespołów a tym samym na zmniejszoną awaryjność maszyn rolniczych. Preparaty te działają na zasadzie tworzenia ceramiczno-metalowej powłoki na powierzchniach tarcia, która w głównej mierze pomaga zredukować właśnie to tarcie, a to z kolei skutkuje nie tylko mniejszym zużyciem paliwa, ale także zmniejsza ryzyko przegrzania się elementów. Jest szczególnie ważne zwłaszcza w przypadku długotrwałej i intensywnej pracy maszyn rolniczych.
Poznaj korzyści, jakie może przynieść stosowanie Ceramizerów w maszynach rolniczych
Wydłużenie Żywotności Maszyn Rolniczych
Pierwszą i najważniejszą korzyścią płynącą z zastosowania ceramizerów jest wydłużenie żywotności maszyn rolniczych. Powłoka ceramiczno-metalowa chroni powierzchnie tarcia przed szybkim zużyciem, co przekłada się na dłuższą żywotność silnika, skrzyni biegów, przekładni i innych elementów maszyny.
Oszczędność Paliwa
Stosując ceramizery można również realnie wpłynąć na zmniejszenie zużycia paliwa podczas prac w rolnictwie. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ zmniejszenie tarcia oznacza mniejsze spalanie. Dzięki ceramizerom silnik pracuje płynniej i efektywniej, co oznacza mniejsze zużycie paliwa. W dłużej perspektywie czasu może to oznaczać znaczne realne oszczędności. Również sprawnie działający układ paliwowy, pozbawiony zanieczyszczeń, nagarów i laków powoduje, że zużycie paliwa w ciągnikach może być mniejsze.
Zwiększona Wydajność
Regularne stosowanie ceramicznych dodatków do silnika to także zwiększona wydajność maszyn rolniczych. Dzięki mniejszemu tarcia, silnik może generować większą moc, co oznacza szybszą i efektywniejszą pracę. Jest to niezwykle istotne w kontekście ogromu pracy do wykonania w gospodarstwie.
Mniejsze Koszty Serwisu i Napraw
Ostatnią, ale nie mniej ważną korzyścią jest zmniejszenie kosztów serwisu i napraw. Stosując regularnie preparaty ceramiczne możesz w dłuższej perspektywie czasu zapobiegać potencjalnym mniejszym lub iwiększym awariom i uszkodzeniom np. silnika bądź układu kierowniczego.
Gdzie Stosować Ceramizery w Maszynach Rolniczych?
Ceramizery są wszechstronnym narzędziem, które może być stosowane w wielu częściach maszyn rolniczych, zapewniając ochronę i regenerację różnych komponentów. Do najpopularniejszych z nich należą:
- Silniki, w których ceramizery tworzą powłokę ochronną na powierzchniach tarcia, takich jak cylindry, tłoki, wały korbowe i zawory. Ta powłoka zapobiega nadmiernemu zużyciu tych elementów, co prowadzi do wydłużenia ich żywotności i zwiększenia wydajności silnika. W celu ochrony silnika polecamy zastosować specjalnie opracowany w tym celu Ceramizer CS-A, którego formuła została opracowana tak, aby zabezpieczać i chronić silniki ciągników i innych maszyn rolniczych.
- Skrzynie Biegów zarówno manualne jak i automatyczne również mogą być wspierane. Ceramizer CB-A bądź Ceramizer CBAT dodany do oleju skrzyń biegów, dzięki swoim właściwościom tworzy powłokę na powierzchniach tarcia, takich jak koła zębate i łożyska, co przeciwdziała ich zużyciu i zwiększa płynność przełączania biegów.
- Układy paliwowe, które bez odpowiedniej dbałości w dłuższej perspektywie czasu mogą ulegać znacznym zanieczyszczeniom. W trosce o dobry stan układu paliwowego ciągników polecamy zastosować specjalne uszlachetniacze do paliwa, np. Ceramizer CP bądź Ceramizer CP2, które dodane do paliwa wspierają proces czyszczenia najważniejszych elementów układu paliwowego, takich jak komory spalania, zawory i wtryskiwacze. Skutecznie eliminują niebezpieczne osady i laki, jednocześnie zapobiegając powstawaniu nowych zanieczyszczeń, co przyczynia się do utrzymania czystości całego systemu.
- Układy hydrauliczne np. w kierownicach również mogą być chronione dzięki użyciu np. specjalnie opracowanego Ceramizera CK do hydraulicznego układu wspomagania kierownicy. Jest to specjalny środek, który jest dodawany do płynu w układzie wspomagania kierownicy, przy pomocy nano cząstek wnikając w powierzchnie metaliczne i tworząc na nich cienką, trwałą warstwę ceramiczną zabezpiecza układ kierowniczy.
Ceramizery w praktyce mogą być stosowane w wielu częściach maszyny rolniczej, praktycznie wszędzie tam, gdzie występują powierzchnie tarcia. Stosowanie ceramizerów przekłada się na zwiększoną wydajność, wydłużoną żywotność i zmniejszone koszty utrzymania maszyn rolniczych. Dzięki nim, Rolnicy mogą cieszyć się większą efektywnością i oszczędnością, co przekłada się na większą rentowność ich gospodarstwa. Na uwagę zasługuje również fakt, że podczas ich stosowania nie wymagane jest posiadanie specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Wystarczy stosować się do informacji podanych w instrukcji.
Jeżeli chcesz dowiedzieć się konkretnie jakie produkty są dedykowane stosowaniu w ciągnikach i maszynach rolniczych, więcej na ich temat znajdziesz tutaj.